Twist On

Program Akademii TWIST ON 2025 w ramach Wodecki Twist Festiwal

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w wyjątkowych warsztatach, masterclassach, spacerach i prezentacjach – ruszamy z programem poszukiwania talentów i edukacji muzycznej w nowym wymiarze! Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Sprawdź program i zapisz się już dziś!

 

Masterclass „Twist On” – remiks twórczości Wodeckiego

Czerwiec, wrzesień, październik 2025
Studio Szewska 21
18+, udział bezpłatny
Nabór trwa od 12.05 do 31.05.2025

Praca z producentami i kompozytorami w profesjonalnym studiu, nagranie wersji studyjnej własnego remiksu/coveru twórczości Zbigniewa Wodeckiego, występ na żywo na scenie Wodecki Twist Festiwal w 2026 roku!

Regulamin

 

Muzyczne warsztaty kreatywne dla dzieci

14.06, godz. 10:00–13:00
Ogród Botaniczny UJ
Dzieci + opiekunowie

Edukacja muzyczna w nowym wydaniu, zapraszamy z własnymi instrumentami, przeszkadzajkami lub bez, będziemy tworzyć własne ścieżki dźwiękowe z Lupermanem (Michał Wójcik)

W pakiecie z warsztatem bezpłatne wejściówki do krakowskiego ogrodu botanicznego dla dzieci i opiekunów. Ilość miejsc ograniczona.

Regulamin

 

Warsztaty pisania tekstów piosenek „Twórcze pisanie” z Agatą Trafalską

14.06, godz. 11:00–14:00
Pałac Potockich
Młodzież 16+ i dorośli

Kreatywne warsztaty prowadzone przez Agatę Trafalską – autorkę tekstów piosenek, reżyserkę teledysków i współtwórczynię sukcesów Korteza, Kaśki Sochackiej i Darii ze Śląska. Praca w grupie i konsultacje 1:1

Regulamin

Ilość miejsc ograniczona.

 

Koncert uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie

14.06, godz. 13:00
Ogród Botaniczny

Bezpłatne wejściówki (opaski), uprawniające do udziału w koncercie będzie można odebrać w dniu wydarzenia przed wejściem na teren Ogrodu Botanicznego UJ (uwaga: liczba miejsc ograniczona) – opaski będą wydawane przez wolontariuszy przy fladze festiwalowej WODECKI TWIST od godz.12.00. Wejściówki uprawniają do wejścia wyłącznie na obszar Tarasu Włoskiego Ogrodu Botanicznego – nie uprawniają do przebywania na terenie całego Ogrodu.

 

Prezentacja Magdy Miśki-Jackowskiej „Historia Polskiej Piosenki – Piosenka w Filmie”

14.06, godz. 14:00–15:00
Pałac Potockich
Wstęp wolny, bez zapisów

Prowadzenie: Magda Miśka-Jackowska

Dlaczego bohaterowie w kinie śpiewają? Czy język polski naprawdę jest taki przyjazny i merda ogonkami? Za co kochamy śpiewające filmowe zwierzaki – w tym Pszczółkę Maję? Dziennikarka Magda Miśka-Jackowska opowiada historię polskiej piosenki w filmie z okazji przypadających w 2025 roku 130. urodzin kinematografii.

 

Prezentacja dotycząca wielokulturowości w polskiej muzyce

13.06, godz. 17:00
Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18
Wstęp wolny

Prowadzenie: Olga Adamowska

Wykład poświęcony będzie wkładowi muzyków żydowskiego pochodzenia w rozwój polskiej kultury muzycznej. Od XIX-wiecznych kompozytorów i wirtuozów, przez twórców muzyki filmowej i teatralnej XX wieku, aż po współczesnych artystów.Wśród omawianych postaci znajdą się m.in. Henryk Wars, Bronisław Huberman, Mieczysław Weinberg czy Jerzy Petersburski. Wykład ukazywać będzie zarówno ich dorobek artystyczny, jak i losy wpisane w szerszy kontekst historyczny, społeczny i kulturowy – z uwzględnieniem trudnych momentów XX wieku, takich jak II wojna światowa czy powojenne przemiany polityczne.

To opowieść o tożsamości, wielokulturowości, a także o sile muzyki jako medium, które potrafi przetrwać i opowiedzieć historię, której nie sposób zapomnieć.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja.

 

Spacer muzyczny po Krakowie „Dźwięki miasta”

14.06, godz. 11:00
Kraków/Kazimierz (Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18)

Spacer muzycznymi śladami Krakowa z przewodnikiem Bartoszem Wenclem

Jak brzmi Kraków? Sakralnie? Jazzowo? Politycznie? Społecznie? Klasycznie? Miasto niczym nuty na pięciolinii zmienia swoje dźwięki, tony i akordy w zależności kto i na jakich instrumentach gra i śpiewa. Zapraszamy Państwa na spacer po muzycznym Krakowie, w trakcie którego wsłuchamy się w ludzi muzyki, pieśniarzy, kompozytorów, klezmerów naszego miasta. Opowiemy Państwu o kilku postaciach, które na trwale zapisały się w muzycznym krajobrazie naszego miasta.

Bartosz Wencel, absolwent judaistyki UJ, przewodnik po Krakowie. Od kilkunastu lat oprowadza po znanych wszystkim szlakach miejskich, jak i tworząc autorskie ścieżki. Współpracuje z Żydowskim Muzeum Galicja, Forum Dialogu, Centropą oraz wieloma innymi instytucjami działającymi na polu edukacji historycznej i obywatelskiej. Współautor przewodnika Field Guide to Jewish Krakow,

Start spaceru: Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18
Wstęp wolny

Zapisy: zapisy@galiciajewishmuseum.org

 

Wydarzenie organizowane we współpracy z Żydowskim Muzeum Galicja.