Agata Szymczewska, Mariusz Patyra, Adam Bałdych i Grupa MoCarta wezmą udział w koncercie WODECKI TWIST: SKRZYPCE w ramach pierwszej edycji festiwalu, dedykowanego pamięci i twórczości Zbigniewa Wodeckiego.
Wydarzenie zaplanowano w Operze Krakowskiej 9 czerwca.

Pomysł na ten festiwalowy koncert został zainspirowany oczywiście pasją i wielką miłością, jakimi Zbigniew Wodecki darzył muzykę klasyczną, a szczególnie skrzyp-ce. To od klasyki rozpoczęła się muzyczna kariera artysty, który pierwsze kroki na scenie stawiał jako muzyk orkiestrowy. Później dał się poznać także jako wspaniały kompozytor i znakomity instrumentalista, który wykorzystywał skrzypce zarówno na estradzie rozrywkowej, jak i scenie klasycznej, łącząc gatunki. Instrument – piękny, ale i piekielnie wymagający -stał się jego znakiem rozpoznawczym. Konsekwentnie promował skrzypce i najwyższą jakość wykonawczą, zarówno w muzyce rozrywko-wej, jazzowej i klasycznej.

W drugim dniu WODECKI TWIST FESTIWAL zapraszamy publiczność na szczególny koncert w Operze Krakowskiej, poświęcony właśnie skrzypcom, który wzbogacony będzie o unikatowe nagrania archiwalne, pokazujące talent Zbigniewa Wodeckiego i jego wirtuozerskie wykonania.

Do udział w tym koncercie Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego zaprosiła wybitnych artystów polskiej wiolinistyki. Wspaniali artyści reprezentują niemal wszystkie sceny muzyczne, pokazując, że można łączyć style, jak zawsze robił to Zbyszek. Będzie jazz, klasyka, kabaret i muzyka rozrywkowa najwyżej jakości. 

9 czerwca 2018
godz. 18:00 (sobota)


WODECKI TWIST: SKRZYPCE
Opera Krakowska, ul. Lubicz 48, Kraków